Miyo-inositol – D-chiro inositol


500 mgFoliküler sıvının kritik bir bileşenini oluşturur ve sağlıklı folikül gelişiminde rol oynar. Ek olarak, yumurtaların insülin hassasiyetini artırır ve yumurta kalitesini daha iyi bir hale getirir. Bu durum insülin direnci, kan şekeri,dengesizliği veya yumurta kalitesini etkileyen PCOS’lu kadınlar için de faydalıdır. Myoinositol, açıklanamayan doğurganlık olan insanlarda üreme hormon düzeylerini dengelemeye yardımcı olur.
Açıklanamayan infertiliteye sahip erkek hastalarda günlük miyoinositol takviyesi, sperm sayısını ve doğurganlık hızını artırmıştır.
Suplementasyon aynı zamanda düşük sperm sayısında sperm hareketliliğini ve mitokondriyal işlevini artırır.
Diyabet erkeklerde erektil disfonksiyona neden olabilir. Miyoinositol ve folik asit kombinasyonu, tip 2 diyabetli erkeklerde erektil disfonksiyonu tedavi eder.
Bir hormonal bozukluk olan polikistik over sendromu (PCOS) olan kadınlarda miyo inositol düzeyleri dengesizdir. Suplementasyon, insülin direnci ve PCOS’ lu kadınlar için etkili bir tedavi olmakla birlikte doğurganlıkta da yardımcı olur.
Düzgün yumurtalık fonksiyonu için gereklidir ve oositlerin (yumurtalar) ve embriyoların genel kalitesini artırır.
Myo-inositol depresif, panik, duygudurum bozukluğu yaşayan IVF hastaları için de olumlu bir terapötik etki sağlamaktadır.

1 Kapsül
2 Kapsül
3 Kapsül
500 mg
100 mg
1500 mg